Taekwon-do võitluskunstist

Taekwon-Do on Korea päritolu võitluskunst ja füüsilise arengu unikaalne süsteem. Osaledes nendes treeningutes, muutuvad osalejad tugevateks, paindlikeks, koordineerituteks ja enesekindlateks. Lisaks füüsiliste omaduste arengule arendab taekwon-do ka mälu, artistlikust, kujutlusvõimet, võiduhimu. Juba pooleaastase treeningu järel märkate, kuivõrd paraneb füüsiline vorm. Loe lisainformatsiooni ka siit.

Laste taekwon-do – see on tervise pant. Et halb enesetunne, – uni, – tugi- ja liikumisaparaat (vale kehahoid, lülisamba kõverdumine, lampjalgsus) ei muutuks elu kaaslasteks, aitame me lapsel õppida oma organismi „kaitses hoidma“. Õpetavad ja arendavad treeningud on suunatud südamelihaste ja liigeste tugevdamisele, lihaskorseti loomisele, liigeste liikuvuse parandamisele, tähelepanu, koordinatsiooni, jõu, paindlikkuse ja vastupidavuse arendamisele.

Sportlik taekwon-do ei ole ainult kahevõitlus, see on mitmevõitlus, mis sisaldab mitut erinevat distsipliini – formaalsed harjutused (tul), kahevõitlus ehk sparring (meeskonnavõitlus), eriline hüppetehnika, jõutest, enesekaitse.

Enesekindlus suureneb

Kuna Taekwondo’d võib pidada jalgade ja käte kasutamiseks enesekaitse eesmärgil, tunneb sportlane end võitluskunsti harjutanuna märksa turvalisemalt ja enesekindlamana.

Liitu treeninguga!

Kutse treeningusse!

Et liituda meie treeningrühmaga, palun võta ühendust meiega menüü all “Kontakt” kas helistades või saates e-kirja. Võite tulla ka kohale treeningu toimumise aegadel. Asume Mai tn. 3, Ühisgümnaasiumi aula. 

Esimene treeningkuu on tasuta!

Esimesse trenni tuleks kaasa võtta spordiriided, millega on mugav liikuda. Üldjuhul on selleks t-särk ja pikad dressipüksid. Taekwon-do trennis ei kanta jalanõusid, seega hoolitse selle eest, et varbaküüned oleks lühikesed ja jalad hooldatud. Treeningriietuseks on trennis üldjuhul do-bok.

Algajad kannavad treeningriietusena seni kaua oma spordiriideid, kuni tellitud do-bok kohale jõuab. Do-bok on Taekwon-do võitluskunsti treeningriietus, mis koosneb: ülemine osa (valge jakk), alumine osa (valged pikad püksid) ning vöö (vastavalt astmele värv: valge, kollane, roheline, sinine, punane, must).

Põhitasemed

• Valge vöö – algajatele, sümboliseerib puhast lehte ehk õpilase kogemuste puudumist.

• Kollane vöö – sümboliseerib maad, milles õppija juured ehk oskused alles hakkavad kasvama.

• Roheline vöö – sümboliseerib taime, kes kasvab maa seest: õpilase oskused hakkavad arenema.

• Sinine vöö – sümboliseerib taime, kes on hakanud taeva poole juba pikemaks kasvama ehk õpilase oskused on veelgi arenenud.

• Punane vöö – sümboliseerib ohumärki ehk õpilane on juba väga kogenud.

• Must vöö – sümboliseerib küpsust ehk õpilane on omandanud suurepärase taseme.

Esimese trenni jaoks võid tutvuda meie klubi sisekorra eeskirjaga, mille leiad menüü “Sportlasele” alt (vt “Eeskiri käitumiseks“). Samuti vaata üle ka korduma kippuvad küsimused, mille leiad Info menüü alt “KKK“.

Klubis Do-Jang jagunevad sportlased kahte treening-gruppi (2015-2016 a):

  • 5 – 11- aastased E, K, R kell 17.00 – 18.00 ja
  • 12 – … aastased E, K, R kell 18.00 – 19.00.

Vanemate treening-grupp jaguneb omakorda algajateks (kuni 1 aasta) ja edasijõudnuteks (üle 1 aasta).

Kõikidel klubis treenijatel on võimalus osaleda seminaridel ja atesteerimistel, milliseid viivad läbi parimad Taekwon-do meistrid maailmas, saada rahvusvaheliselt tunnustatud diplomeid ja esineda kõikidel ametlikel võistlustel.

Treeningutes arendate endas enesekindlust, mis aitab efektiivselt tegutseda igas elusituatsioonis, saavutada edu nii professionaalses tegevuses kui ka suhetes ümbritsevate inimestega.

Traaningust osavõtumaks on kuutasu. Treeningud jagunevad erinevatesse gruppidesse, mille järgi on ka kuutasu määratletud:

– I grupp lastele ja algajatele – kuutasu 20€  

– II grupp noortele ja täiskasvanutele (12 aastat ja edasi) kuutasu 25€

Kuutasu makstakse treenerile kuu alguses.

Kohtumiseni!