TUL ehk võitlus kujutleva vastasega on liikumiste kompleks, mis põhineb ründe- ja kaitsetehnika loogiliselt järjestatud rakendustel. Tegeleja imiteerib võitlust mitme vastasega, sooritades enda tasemele vastavaid erinevaid ründe- ja kaitsevõtteid. Võitlus kujutleva vastasega täiustab sparringus kasutatavaid elemente, tugevdab lihaseid, õpetab hingamist kontrollima ning võimaldab saavutada liikumisel vajalik sujuvus ja rütmikus.

Sparring võib küll näidata, kes on vastasest tugevam, kuid ei näita seda, kelle tehnika on paremini viimistletud. Sellisest vaatenurgast on võitlus kujutleva vastasega palju tundlikumaks indikaatoriks, mis mõõdab individuaalse tehnika taset.

Võitluskompleksi esitamisel tuleks koondada enda tähelepanu järgnevale:

  1. Liikumine peab algama ja lõppema ühes ja samas punktis. Oskus seda saavutada näitab liigutuste täpsust.
  2. Iga liikumise sooritusel peab keha olema pööratud rangelt määratletud suunas, rakendades õiget jalgade asetust.
  3. Sõltuvalt sooritatava harjutuse eripärast peavad võitluse ajal lihased olema kord täielikult pingutatud, kord täielikult lõdvestunud.
  4. Liikumisi tuleb sooritada rütmikalt jälgides hoolega, et ei häiriks keha muid võnkeid.
  5. Järjestikku olevad kiirendused ja pidurdused peavad vastama käesolevas tekstis toodud soovitustele.
  6. Enne kui asuda järgmist kujundit õppima on vaja põhjalikult omandada sellele eelnevad liikumised.
  7. Liigutuse sooritaja peab teadma iga liigutuse tähendust, mida ta sooritab.
  8. Iga liigutus tuleb sooritada nii nagu oleks tegemist tõelise lahinguga.

Taekwon-dos on 24 võitlust kujutletava vastasega. 

Sportlased võistlevad formaalsete harjutuskomplekside demonstreerimises. Hinnatakse tehnika õigsust, löökide ja blokkide esinemise kiirust ja jõudu, tasakaalu, rütmi ning esituse esteetilisust.
Meeskonnavõistlustes esitavad formaalseid harjutuskomplekse võistkonnad,  rõhutades esituse sünkroonsust ja harmoonilisust.

Chon-Ji
 

See sõna tähendab tõlkes „paradiis maal“. Idas seda interpreteeritakse nagu maailma tekkimine ja inimkonna sünd ning seetõttu on see esimene tul, millega tutvub algaja. See tul koosneb kahest sarnasest osast: esimene sümboliseerib maad, teine – taevast. Ühe versiooni järgi on tul saanud oma nime ka Chon-Ji järve järgi. (19 liigutust)

Dan-Gun
 

Dan-Gun tul on oma nime saanud püha Dan Gun’i järgi, kes oli legendaarne Korea avastaja 2 333ndal aastal e.m.a, legendi järgi tuli ta taevast alla.

Selles tul'is on löögid kõrgemal sektsioonil (silma tasandil), sümboliseerides Dan Gun'i mäge. (21 liigutust)

Do-San
 

Do-San on patrioodi Ahn Chang-Ho pseudonüüm (1876-1938). 24 tulli liigutust esindavad tema eluaega, mille ta pühendas Korea haridusele ja selle iseseisvusliikumisele. (24 liigutust)

 Won-Hyo
 

Won Hyo tul nimetati tunnustatud munga auks, kes tutvustas budismi Silla dünastiale aastal 686 e.m.a.  (28 liigutust)

 Yul-Gok
 

Yul-Gok on suure filosoofi ja õpetlase Yi I (1536-1584) pseudonüüm, keda hüüti ka Korea Konfutsiuseks. Selle tulli 38 liigutust sümboliseerivad tema sünnikohta 38. laiuskraadil ja liikumisdiagramm (ehk A-diagrammi liikumine) tähistab hieroglüüfi – see vastab sõnale „õpetaja“. (38 liigutust)

Joong-Gun
 

Joong-Gun tul nimetati tuntud patrioot Ahn Joong-Gun järgi, kes mõrvas Hiro-Bumi Ito, esimese Korea jaapanlasest kuberner-kindrali. Ahn Joong-Gun on tuntud ka kui mees, kes mängis olulist rolli Korea-Jaapani ühinemisel. Selles tullis on 32 liigutust esindamaks hr. Ahn vanust, kui ta hukati Lui-Shung vanglas (1910).
(32 liigutust)

Toi-Gae
 

Toi-Gae tul selle tulli nimetus on 16. sajandil elanud õpetlase Yi Hwang’i pseudonüümiks, tuntud ka kui uus Konfutseunismi autoriteet. Selle tulli 37 liigutust sümboliseerivad selle inimese sünnikohta 37. laiuskraadil. Selle tulli liikumisdiagramm (ehk A-diagrammi liikumine) tähistab hieroglüüfi – see vastab sõnale „õpetaja“. (37 liigutust)

Hwa-Rang
 

Hwa-Rang tul on nimetatud Hwa-Rangi noorte grupi järgi, mis tegutses Silla Dünastia ajal 7. sajandi alguses. 29 liigutust viitavad 29ndale Jalaväe Üksusele, kus Taekwon-Do arenes küpseks. (29 liigutust)

Choong-Moo
 

ChoongMoo anti nimeks Lee dünastial suurele admiralile Yi Soon-Sin´ile. Ta sai tuntuks sellega, et leiutas esimese soomustatud sõjalaeva (Kobukson) aastal 1592, mida peetakse eelkäijaks tänapäeva allveelaevale. Põhjus, miks see muster (tul) lõpeb vasakul äärel, sümboliseerib tema kahetsusväärset surma, kui isikul kellel ei olnud võimalust näidata oma eluajal enda piiramatut potentsiaali olles lojaalne kuningale. (30 liigutust)