Pärnu Taekwondo Spordiklubi Do-Jang on registreeritud 15. aprill 2005 ning on selle aja jooksul ette valmistanud palju kõrgetasemelisi sportlasi. Nende hulgas Eesti ja Balti meistrivõistluste ning turniiride medaliste. Hetkel on klubis 2 treeningrühma, jagunedes nooremaks (5-11. aastased) ja vanemaks (12- … aastased) treeningrühmaks. Kokku käib klubis u. 25 õpilast. Klubis on nii tüdrukuid ja poisse kui ka naisi ja mehi. Klubis on võimalik ka treenida, ilma et peaks osalema võistlustel.

1-2 korda aastas annavad sportlased eksami vöö saamiseks (novembris/detsembris ja mai kuus). Kogu treenimise kursus on arvestatud 6-7 aasta peale ja lõpeb teoreetiliste ja praktiliste lõpueksamitega. Edukalt eksami sooritanud saavad Rahvusvahelises Taekwon-Do Föderatsioonis registreeritud rahvusvaheliselt tunnustatud diplomi.

Klubis on välja töötatud unikaalsed programmid lastele alates 5ndast eluaastast. Kõik programmid vastavad lapse vanusele, tema füüsilisele ja emotsionaalsele seisundile. Lapsele pakuvad treeningud suurt rahuldust, võimaldades tal samal ajal vajalikul määral füüsilist koormust. Osaledes meie klubi treeningutel, õpite te taekwon-do’d tundma mitte ainult huvitava spordiala või tõhusa enesekaitse süsteemina, vaid ka suurepärase vahendina tervise parandamiseks ning enesetäiustamiseks.

Treeningud

Taekwon-dos võib igaüks saada seda, mis tal vaja on: parandada tervist, õppida enesekaitset, tutvuda taekwon-do filosoofiaga, kasvatada tugevat keha ja vaimu. Kuid selleks, et saada Meistriks, on vaja suurt pühendumist, kurnavaid treeninguid ja paindumatut eesmärgikindlust.

Taekwon-do hästi väljatöötatud õpetamise metoodikat võib tänapäeval sobitada erinevatele vanustele, nii meestele kui ka naistele. Biomehaanika seisukohalt on see tehnika väga ratsionaalne, võimaldades genereerida maksimaalse jõudu.

taekwondo-trainingTaekwon-do on aktiivne liikumine. Igaüks leiab Taekwon-do’s midagi enda jaoks: väikestele lastele – see on põnev mäng ja aktiivne liikumine, noorukitele – ägeda eneseteostuse võimalus, noormeestele ja tütarlastele – kiire ja harmoonilise liikumise rõõm, täiskasvanutele – tugev keha ja karastunud vaim, kõigile – uute võimaluste avastamine süstemaatilise ja raske töö kaudu.

Taekwon-do treeningud treenivad inimese keha ja annavad seeläbi positiivset energiat. Treeninguga tegeleja keha vorm, liikumine, tervislik seisund, koordinatsioon paranevad. Kindlasti on Taekwon-do trenn ka neile, kelle keha ei paindu alguses väga palju või kes pole alguses väga vastupidavad – Taekwon-do trennid treenivad inimese paindlikkust, vastupidavust ning õpetavad inimest õigesti hingama ning seeläbi oma energiataset suurendama ja energiavarusid kokku hoidma füüsiliselt aktiivse treeningu ülesande ajal.

Kuigi üks taekwon-do distsipliinidest on enesekaitse, ei õpetata kedagi kaklema ja treeningul omandatud oskused võetakse appi viimases hädas. Taekwon-do annab enesekaitseks hea aluse – õpetatakse ennast kaitsma käte ja jalgadega, ning treenitakse löögiosavust.

Esimene punkt taekwon-do entsüklopeedias on järgnev:

Ala filosoofia põhimõtte järgi astub taekwon-do’ga tegeleja justkui teele, mille läbimisel on kõige tähtsamad enesearendus ja lähedaste aitamine.

Taekwon-do ei ole ainult universaalne enesekaitse süsteem, vaid rikastab sellega tegelejate vaimsust ning avardab nende maailmavaadet. Taekwon-do’d harrastavad noored õpivad ka koolis paremini, sest ala õpetab distsipliini ja kasvatab enesekindlust. Samuti on trenn võimalus uute sõprade saamiseks!

Taekwon-do on üles ehitatud anatoomia, biomehaanika, füsioloogia ja füüsilise kasvatuse alastele teadmistele. Teaduslik lähenemisviis annab mitmekülgse ettevalmistuse võimaluse ja soodustab sportlaste harmoonilist arengut.

Võistlused taekwon-dos viiakse läbi eraldi meeste ja naiste arvestuses, nii üksik- kui võistkonnaarvestuses. Võistkond koosneb 5-st põhi- ja ühest tagavarasportlasest.

Sulle, kes Sa läbid treeninguraskused ja taekwon-do kasvatuse, õpetatakse, kuidas saavutada enesekontrolli ja austust kõigi ja kõige ümbritseva vastu ning Sa võid enda jaoks avastada terve taekwon-do maailma, ja mis peamine, Sa võid leida selle iseendas.

Treenerid

valev_udras

Valev Udras

Kutsekvalifikatsiooni I tase

Treener aastast 2005

Vöö: must vöö I dan

Jevgeni Štšetinin

Kutsekvalifikatsiooni I tase

Treener aastast 2010

Vöö: must vöö I dan

Taekwon-Do

Choi Hong Hi Taekwon-Do on Korea päritolu võitlustkunst, mille juured ulatuvad kahe tuhande aasta taha. Ajaloo jooksul on seda nimetatud ka Taekyon’iks ja Subak’iks. Praegune nimi omistati talle lõplikult 1955. aastal. Taekwon-do on Korea võitluskunst, mille lõi 11. aprillil 1955. aastal Lõuna-Korea armee kindral Choi Hong Hi (fotol vasakul). Oma lühikese eksisteerimisaja jooksul on taekwon-do saavutanud suure populaarsuse ja tänase seisuga ulatub selle võitluskunstiga tegelevate inimeste arv miljoniteni.

Korea keeles tähendab:

tae-kwon-do

Seega on Taekwon-do’s kaks koostisosa:
“Taekwon” on jalgade ja käte kasutamine enesekaitse eesmärgil.
“Do” on eluteekond, mis sisaldab intensiivset vaimset treeningut kõrgeima teadvuse arendamiseks.

Taekwon-do kultuuri ja filosoofia mõistmine on Idamaade filosoofiatarkuse quinta essentia.

22. märtsil 1966. aastal registreeriti Rahvusvaheline Taekwon-do Föderatsioon (ITF), mille eesotsas seisis kuni oma surmani (2002 a) taekwon-do asutaja – kindral Choi Hong Hi.

Tänapäeval on Föderatsioonil filiaalid 107 maailma riigis ja selle juhiks on Rahvusvahelise Olümpiakomitee liige professor Ri Yong Son (foto vasakul). See on kõige traditsioonilisem föderatsioon, mis arendab originaalset taekwon-do’d.

Taekwon-do on ainuke võitluskunst, mille õpetamise metoodikat kirjeldab selle asutaja. Taekwon-do entsüklopeedia, mis koosneb 15 köitest, sisaldab kõiki taekwon-do koostisosi: filosoofia, vööde omandamise kord, tehnika, terminoloogia jne.

Loomulikult ei suuda entsüklopeedia olemasolu asendada instruktorit, kuid see võimaldab vältida klassikalise tehnika moonutamist, annab igaühele võimaluse korrigeerida ja täiustada oma oskuseid, vältides vigu ja lihtsustusi. Entsüklopeedia abil muutub taekwon-do kunst kättesaadavaks igaühele, kaob võimalus spekuleerida süsteemi kinnisusega, peita oma teadmatust salastatuse ettekäände varju.

kolvart_6346Eesti Taekwon-Do Liidu president on Mihhail Kõlvart.

Ta on initsiaator ja peaorganisaator:

– Rahvusvaheline võitluskunstide festival „The way of young masters“ aastast 2001
– Baltimaade suurim rahvusvaheline taekwon-do turniir „BaltCup“ aastast 2002
– Laste ja noorte turniir „Little Tiger“ aastast 2002
– Eesti avatud võitlusspordi mängud aastast 2008