Võistlustele võtta oma varustusest:

hambakaitsmed

käe- ja jalakaitsmed

säärekaitsmed

kubemekaitse (meestele) või bandaaž (naistele)

 

Taekwon-do'ga tegelevad sportlased osalevad mitmetel võistlustel läbi treeningaasta. Võistlustel osalemine on vabatahtlik.

 

Eesti Taekwon-do Liit korraldab rahvusvahelist Taekwon-do turniiri BaltCup alates 2002. aastast. See kuulub Rahvusvahelise Taekwon-do Föderatsiooni ametlikku võistuskalendrisse. Viimastel aastatel on see olnud suurim taekwon-do alane üritus Balti riikides.

Võistluse programmis on esindatud kõik taekwon-do liigid:

  • Formaalsed harjutuste kompleksid
  • Kahevõitlus
  • Laudade purustamine
  • Spetsiaalne hüppetehnika
  • Enesekaitse

Võistlusi korraldatakse kõigis vanuserühmades:

  • Lapsed
  • Juuniorid
  • Täiskasvanud
  • Veteranid

Võistlusi ilmestavad näidisetteasted ja meelelahutusprogramm. Turniiri iseloomustab sõbralik keskkond ja soodsad tingimused välisvõistkondade osalemiseks. Viimastel aastatel on võistlustest osa võtnud sportlased Inglismaalt, Valgevenest, Soomest, Lätist, Leedust, Moldovast, Venemaalt (Moskva, Sankt-Peterburg, Pihkva, Kabardiini-Balkaaria), Ukrainast.

 

Eesti Taekwon-do Liit korraldab ka rahvusvahelist võitluskunstide festivali "The Way of Young Masters" ("Noorte Meistrite Teekond") alates aastast 2001.

Festival on suurejooneline üritus kõigi kaasaegsete showelementidega, kus kõrgetasemeline spordimeisterlikkus kombineerub värvika programmiga.

Festivalist võtavad osa noored meistrid erinevatest riikidest, esindades võitluskunsti ja sportliku võitluse erinevaid liike: taekwon-do, kudo, karatee, ushu, aikido, capoeira, sambo, kick-boxing jt. Lõviosa festivali osalejatest on kõrgel meisterlikkusega ning demonstreerivad vaatajatele oma oskuste kõrget taset. Samal ajal on festival avatud ka noorematele osalejatele, kes alles teevad esimesi samme täiuslikkuse suunas.

Festival pakub erinevatele võitluskunstide koolidele võimalust esitleda oma võitluskunsti erinevaid tahke: näidata kompleksseid harjutusi, käsitsivõitluse tehnikat, akrobaatilisi esinemisi, esemete purustamist.

Festivali traditsiooniks on tantsugruppide osalemine, kes esindavad erinevaid stiile – folkloorist moderntantsuni. Kirevad tantsuetendused sulanduvad harmooniliselt festivaliprogrammi, luues piduliku õhkkonna.

Igal aastal kasutavad korraldajad uusi ideid: kohale kutsutakse külalisosalejaid eksootilistest riikidest, toimuvad kompromissitud kahevõitlused, kasutatakse laser- ja valgusefekte, korraldatakse tuleetendusi.

Festivali osalejateks olid erinevatel aastatel muuhulgas maailma parimad taekwon-do meistrid Koreast, šaolini munkade õpilased, ülemaailmselt tuntud ushu-adepdid Eleonora Volokontseva juhendamisel, capoeira meistrid Brasiiliast, professionaalsed poksijad, Moskva Tuletsirkus ja paljud teised esinejad.

2005. aastal oli festivali aukülaliseks Rahvusvahelise Võitluskunstide Komitee (IMGG) president, Rahvusvahelise Taekwon-do Föderatsiooni (ITF) president ning Rahvusvahelise Olümpiakomitee liige (IOC) professor Chan Ung.

2007. aastal viidi festival läbi taekwon-do (ITF) Euroopa meistrivõistluste raames. Mõlemad üritused olid ühendatud üheks ainulaadseks sündmuseks, millest võttis osa ca 1000 inimest.

Festivali nimetuses on sõna "meister", mis seondub mitte ainult füüsilise, aga ka vaimse küpsusega. Meistriks saamiseks on vaja asuda harmooniliseks isiksuseks kujunemise teekonnale. Festivali osalejad juba lähevad mööda seda teed ning korraldajad loodavad, et sama teed lähevad ka pealtvaatajatribüünidel viibijad. Sealjuures ei pruugi see teekond olla tingimata seotud võitluskunstidega. Selles peitubki festivali nimetuse mõte ja selle korraldamise eesmärk.

Eesti Taekwon-do Liidu aastetepikkusteks partneriteks festivali korraldamisel on noorteliikumine "Põlvkond" ja Rahvusvaheline Rahvuskultuuriliste Ühenduste Liit "Lüüra".